Voor mijn passiefhuis ben ik op zoek naar een combi toestel voor sww, ventilatie en verwarming. Dit liefst met geothermische warmtepomp. Ik zie dat de Nilan Compact P GEO3 in aanmerking komt, maar heb al 2 installateurs gecontacteerd maar die vinden het te ver.
Een passiefhuis heeft muren die veel meer isolatie bevatten dan de gemiddelde woning van 1975, wat de referentie is voor het kadastraal inkomen. Het kadaster baseert zich op de bruto bebouwde oppervlakte. Maar een nieuwbouw passiefwoning (muur+isolatie 49cm) van bv bruto 10x10m geeft slechts een nuttige binnenoppervlak van 81.36m² tegenover 88.74m² vroeger (muur+isolatie 29cm).
Wij gaan in de loop van volgend jaar bouwen, en zijn ons nu aan het oriënteren naar mogelijke aanbieders.
We hebben al uitvoerig gesproken met Ecohuis en Arkana, beide houtskeletbouw SOD's, en ik heb een kort verkennend gesprek gehad met Verelst woningbouw. Aangezien onze voorkeur toch uitgaat naar HSB, ben ik van de 2 genoemde firma's de muuropbouw aan het vergelijken.
Ecohuis werkt met 1 standaard muuropbouw, die er volgens hun brochure als volgt uitziet (van binnen naar buiten):
Maar sindsdien geen nieuws meer... ik heb me laten vertellen dat de uitvinding/project gekocht is door Toyota....weet er iemand meer? Want de technologie zag er veelbelovend uit!!
In 2013 startte Wienerberger samen met enkele partners een ambitieus project op: de Duurzame Wijk in Waregem. De opzet: aantonen dat duurzaam en ambitieus bouwen kan binnen de Belgische bouwtraditie. Betaalbaar, en met gekende materialen en technieken.